Wygoda podczas treningu jeździeckiego jest kluczowa do zachowania bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Elementy takie jak kask jeździecki czy spodnie na konia są niezbędne, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie. Jakie spodnie na konia wybrać, by wspierały one nas w codziennych treningach w siodle?

Jakie spodnie na konia znajdziemy u producentów odzieży?

Spodnie na konia to element charakterystyczny dla jeźdźca – dobrze przylegające spodnie mają za zadanie zapewnić komfort i wygodę podczas długich godzin w siodle. Ich wybór nie powinien być przypadkowy – spodnie takie mają kolosalne znaczenie w ochronie skóry w trakcie np. upadku.

Jak tworzone są spodnie na konia? Praktyczne spodnie na konia wykonywane są dzisiaj z tkaniny o włóknach łączonych. Dzięki temu spodnie są jednocześnie miłe w dotyku, trwałe, posiadają pewien stopień elastyczności. Spodnie takie powinny zapewniać swobodną cyrkulacje powietrza dla skóry – w ten sposób minimalizowane jest ryzyko powstawania odparzeń. Spodnie tworzone z tkanin łączonych są znacznie bardziej odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Nie musimy obawiać się ich częstego prania – zachowają doskonały wygląd na długi czas. Spodnie na konia uzupełniane są o specjalistyczne leje – to najczęściej elementy skórzane lub też wykonane z silikonu, których zadaniem jest lepsze utrzymanie jeźdźca w siodle.

Spodnie na konia – detale mają znaczenie!

Spodnie na konia posiadają niewielkie detale, które mają niebagatelny wpływ na komfort ich noszenia. Pierwszym przykładem są oczywiście szlufki na pasek – dzięki nim możemy dopasować spodnie idealnie do sylwetki. To szczególnie ważne podczas zawodów, gdzie liczy się dobra prezencja jeźdźca. Spodnie na konia mają również małe kieszonki. Bryczesy dostępne są w wersji damskiej, męskiej, młodzieżowej i dziecięcej.

 

Comments are closed.

Pin It