Domowy salon czy pokój dzienny są przestrzeniami, gdzie domownicy odpoczywają, spędzają razem czas, ale też gdzie podejmowani są goście. Funkcjonalna aranżacja jest kluczem, by miejsce to zachwycało i pozwalało na odpoczynek. Jakie meble i aranżacje są dzisiaj na topie?

Wygodne meble wypoczynkowe w salonie

Kluczem do stworzenia komfortowej przestrzeni salonu są wygodne meble wypoczynkowe. Szeroki wybór zestawów pozwoli na wybranie kompletu idealnie dopasowanego do konkretnych potrzeb. W salonie możemy wykorzystać sofy dwuosobowe, sofy trzyosobowe, dodatkowe fotele i pufy, tworząc niebanalne wnętrza, i przestrzeń odpowiednią do odpoczynku. Dobrym rozwiązaniem może być zakupienie sofy rozkładanej, która wieczorami zmieni się w wygodne łózko dla domowników czy dla gości. Meble tego typu to świetny wybór, kiedy cenimy sobie funkcjonalną aranżację oraz wysoką jakość mebli. Wiele z dostępnych sof rozkładanych posiada wewnętrzne pojemniki na pościel – przestrzeń ta może być wykorzystywana do przechowywania ubrań sezonowych, kołder, koców.

Salon w stylu Hampton – styl i elegancja w jednym!

Styl Hampton wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i charakteryzują go jasne, stonowane kolory, nadmorskie akcenty, dekoracje, naturalne tkaniny. Salon w stylu Hampton to bez wątpienia jeden z ciekawszych pomysłów na aranżację tej przestrzeni. Podstawą są kolory: projektanci łączą w stylu Hampton biel, beże, błękity, ale też naturalne drewno. Istotne są też naturalne tkaniny: bawełna, len, wełna. Salon w stylu Hampton jest przestrzenią przytulną i komfortową – nie powinno tu zabraknąć eleganckiego dywanu, który nadaje elegancji, ale też miękkich poduszek dekoracyjnych, pledów. By nadać salonowi w stylu Hampton estetyki, warto wykorzystać rośliny doniczkowe, takie jak fikusy czy filodendrony.

 

 

Comments are closed.

Pin It