Taras przy domu to doskonałe miejsce do odpoczynku w czasie letnich dni. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – wygodne meble, niebanalne dodatki i dekoracje sprawią, że zwykła przestrzeń zmieni się w oryginalny taras. Jakie meble są obecnie najmodniejsze? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Oryginalny taras – wybierz meble technorattanowe

Nowoczesne kolekcje technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych. Meble takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można zarówno duże sofy narożne, jak i fotele i krzesła, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonów. Uzupełnieniem są tu skrzynie ogrodowe oraz donice technorattanowe. Tak duża różnorodność pozwoli na wybranie konkretnych elementów i stworzenie autorskiej kolekcji, perfekcyjnie dopasowanej do konkretnych potrzeb. Atutem mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich niska waga – to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Okrycie mebli to syntetyczna plecionka, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci i nie jest podatna na promieniowanie UV. Tak zaprojektowany oryginalny taras można uzupełnić o odpowiednie zadaszenie. Jakie?

Oryginalny taras w cieniu pergoli

Oryginalny taras wymaga niebanalnego zadaszenia. Cień zapewni modułowa pergola, której wznoszenie nie sprawi żadnego problemu. Pergole to konstrukcje oparte na elementach modułowych wykonanych z aluminium malowanego proszkowo. Taka konstrukcja zabezpieczona jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dach pergoli wykonany jest z listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mogą decydować ile światła wpada pod pergolę.

Comments are closed.

Pin It