Kompletując wyposażenie do łazienki, należy przykładać dużą wagę do jego jakości. Wilgoć panująca w tej części mieszkania może negatywnie wpływać na stan mebli, okładzin ściennych i podłogowych, oświetlenia. Nie inaczej jest z oknami. W katalogach producentów stolarki okiennej znajdziesz modele przeznaczone do montażu w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Czym powinny charakteryzować się okna idealne do łazienki? Sprawdź!

Okna idealne do łazienki – najważniejsze cechy

Okna idealne do łazienki muszą charakteryzować się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Optymalnym wyborem będzie kupno modeli z PCV. Przeszklenia osadzone w ramach z tworzywa sztucznego mają bardzo dobre parametry (termoizolacyjność, dźwiękoszczelność), nie niszczeją pod wpływem ekspozycji na wysoką temperaturę i wodę. Co ważne, nie wymagają czasochłonnej impregnacji, a utrzymanie ich w nienagannej czystości nie przysparza żadnych trudności.

Odpowiednia wentylacja

Jak wcześniej wspomnieliśmy, w łazience szybko zbiera się wilgoć, która powoduje powstawanie nieprzyjemnego zapachu oraz może prowadzić do rozwoju pleśni na ścianach. Okno z nowoczesnym systemem wentylacji skutecznie zapobiegnie temu problemowi. Dzięki specjalnie skonstruowanym skrzydłom wilgoć jest sprawnie odprowadzana bez konieczności otwierania okna.

Okna w rozmiarze XXL

Chcesz, aby kąpiel w wannie dostarczała Ci ogromu przyjemności? W takim razie uwzględnij w projekcie nowej łazienki duże okno osadzone w wąskiej ramie. Takie rozwiązanie doda aranżacji klasy i designerskiego rysu, dostarczy Ci doznań estetycznych i optycznie powiększy przestrzeń. Aby zapewnić sobie prywatność, wystarczy zamontować w oknach żaluzje lub rolety.

Comments are closed.

Pin It