Każda osoba wsiadająca na konia powinna pamiętać, że jeździectwo jest niełatwą, wymagającą dyscypliną. Ujarzmienie silnego zwierzęcia może przysporzyć wielu trudności, nawet najbardziej doświadczonym jeźdźcom. Uprawianie jeździectwa wiąże się z ryzykiem poważnych kontuzji. Do najgroźniejszych wypadków należą te, w których wyniku uszkodzona zostaje głowa. Aby zminimalizować ryzyko urazu czaszki, każdy jeździec, zarówno doświadczony, jak i stawiający w tej dyscyplinie pierwsze kroki, powinien zaopatrzyć się w solidny kask jeździecki. Jaki kask do jazdy konnej pozwoli Ci czuć się w pełni bezpiecznie? Sprawdź nasze rady!

Lekki i solidny – idealny kask do jazdy konnej

Czym powinien charakteryzować się kask do jazdy konnej? Przede wszystkim: solidnym wykonaniem. Wysokiej klasy nakrycia produkowane są z lekkich, a zarazem odpornych na uszkodzenia tworzyw (przeważnie poliwęglanu). Skorupa kasku pod wpływem bardzo silnego uderzenia pęka, przyjmując na siebie siłę wstrząsu. W efekcie uszkodzeniu ulega kask, nie czaszka. 

Odpowiednie dopasowanie

Nawet najdroższy, nowoczesny kask do jazdy konnej nie będzie dobrze spełniał swojego zadania, jeśli nie będzie dobrze dopasowany. Kaski, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach (S – M). Każdy z nich dodatkowo wyposażony jest w regulację pozwalającą jeszcze lepiej zwiększyć jego stabilność.  Jeśli nie jesteś pewien, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy, warto wybrać się do specjalistycznego, stacjonarnego sklepu i poprosić o pomoc sprzedawcę.

Atest bezpieczeństwa

Producenci wysokiej jakości kasków poddają swoje produkty testom potwierdzającym ich skuteczność. Nie ufaj anonimowym sklepom oferującym kaski bez certyfikatów. Aby mieć pewność, że podczas przejażdżki jesteś należycie chroniony, wybierz model spełniający aktualną normę bezpieczeństwa VG1 01.040 2014-12.

Comments are closed.

Pin It https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/