Reklama (w każdej formie) ma swoich przeciwników i zwolenników. Jej roli w handlu nie da się jednak nie docenić w warunkach ostrej konkurencji oraz, jak się okazało, w czasie pandemii. By firma przetrwała i funkcjonowała w następnych latach, przedsiębiorca nie powinien ograniczać wydatków na marketing, a wręcz przeciwnie – powinien stosować różne narzędzia marketingowe, budować pozycję własnej marki, zwiększać jej rozpoznawalność. Jak to wszystko zrobić?

Być widzialnym

Potencjalni klienci są wzrokowcami – charakterystyczne logo, napis czy banner zapamiętają od razu. Nie warto więc na etapie zakładania firmy czynić oszczędności – im lepsze wykonanie grafiki, hasła itp., im bardziej indywidualne, tym lepiej. Warto taką reklamę zamieścić na drzwiach wejściowych, na szybie (jeśli np. biuro czy zakład znajduje się w budynku, gdzie firm jest wiele), na samochodzie firmowym, tabliczkach parkingowych, dokumentach, które trafiają do klientów (m.in. teczki ofertowe, segregatory z fakturami dla działu księgowego). Trzeba jednak pamiętać o jednym – reklama wszędzie powinna wyglądać tak samo. Czcionka i kolor liter oraz cyfr powinna być zawsze i wszędzie taka sama.

Jak to zrobić?

Oznaczenie dokumentów, segregatorów nie musi być i nie jest trudne. Przydatne w tym przypadku mogą okazać się szablony liter i cyfr.Szablony liter i cyfr to nic innego jak wzorniki malarskie, które można zamówić w każdej drukarni, która za pomocą lasera wycina litery, cyfry, znaki specjalne lub pełen napis. Jego użycie sprawi, że naniesione napisy będą zawsze wyglądały tak samo, ostro i wyraźnie. W większości ofert oferowane szablony wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego (elastyczna folia PCV, która odpowiednio dostosowuje się do różnych powierzchni) o grubości 0,5 mm, który umożliwia długie i wielokrotne ich używanie. Bardzo ważną cechą jest łatwe utrzymanie szablonów w czystości – wystarczy opłukać je letnią wodą.

Jak użyć szablonu?

Użycie szablonu jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy przygotować powierzchnię, na której znajdzie się reklama – powinno być suche i pozbawione kurzu, tłustych plam czy resztek starego kleju. Większość szablonów posiada system znaczników, dzięki temu łatwo wypoziomować tekst wzdłuż linii. Następnie używając sprayu, farby lub tuszu, zamalować wyciętą przestrzeń. Po delikatnym usunięciu szablonu należy pozostawić napis do wyschnięcia.

Koszt szablonu malarskiego nie jest duży. Warto go ponieść, by dzięki zawsze tak samo wyglądającym oznaczeniom, budować pozycję solidnej marki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.

Pin It