Co odpowiedzieć nastolatkowi, który zwraca się do swoich rodziców z takim pytaniem? Niełatwo będzie udzielić trafnej odpowiedzi – w szczególności, jeżeli dorośli nie mają wiedzy z tego zakresu. Dużym wybawieniem okazać się może obóz żeglarski 2022, który to z roku na rok, cieszy się niesłabnącą popularnością, wprowadzający w takie właśnie zagadnienia, młodych i zainteresowanych.

Technika sterowania jachtem

Jest ona bardzo skomplikowana. Co nie oznacza, że nie uda się jej pojąć. Warto jednak wykorzystać obozy żeglarskie, które to można znaleźć w ofercie wielu szkół, czy też biur podróży. Na takie spotkania zaprasza m.in. mazurska Róża Wiatrów – profesjonalna szkoła żeglarska, która już od wielu lat dba o to, aby młodzi ludzie za każdym razem zdobywali pożądaną wiedzę. 

Doświadczeni opiekunowie

Obóz żeglarski dla młodzieży to doskonała okazja do tego, aby nie tylko zdobyć praktyczną wiedzę, nowe umiejętności, które organizowane są każdego (lub prawie każdego) dnia na jachcie/jachtach. To również możliwość spotkania ludzi, kapitanów, sterników, żeglarzy, którzy będą opowiadać o swoich przygodach na małych i dużych akwenach wodnych. Młodzi ludzie z wielką atencją podchodzą do tego, aby dosłownie “spijać” słowa z ich ust, za każdym razem, kiedy przekazują im swoją wiedzę. 

Kto może wziąć udział w obozie?

Obóz żeglarski dla dzieci dedykowany jest dla różnych grup wiekowych. Niektóre osoby zapraszają młodych ludzi powyżej czternastego, do osiemnastego roku życia. Inni, poszerzają nieco ten zakres wieku, już od lat trzynastu, zapraszając młodych ludzi do wzięcia udziału w takim wyjeździe, który odbywać się będzie nie tyle, co w profesjonalnym ośrodku, ale na specjalnie do tego przygotowanych jachtach. 

Przy tej okazji, że w wyjeździe wziąć mogą osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z żeglarstwem. Obóz żeglarski Mazury jest właśnie po to, aby móc wszystko zrozumieć, od samych podstaw. 

Atrakcyjne oferty wyjazdowe

Podczas takich spotkań, żadne dziecko nie będzie narzekało na nudę. Dlaczego? Ponieważ będzie dużo czasu spędzało na dworze. Do tego, w bliskim kontakcie ze środowiskiem naturalnym. Młody człowiek spotka swoich rówieśników z różnych miast polskich, zyskując tym samym szanse na utrzymanie tych znajomości nawet po zakończeniu obozu. To także pierwszy krok do tego, aby móc w przyszłości samodzielnie poprowadzić jacht. O ile zdobędzie się odpowiednie uprawnienia żeglarskie. 

 

Comments are closed.

Pin It