Do pewnego czasu, do ok. roku 2008, wszyscy byli święcie przekonani, że w przypadku elektronicznych płatności, potrzebni są pośrednicy. Pojawienie się technologii blockchain sprawiło, że myślenie znacznej części społeczeństwa, zmieniło się w znaczący sposób.

Nowoczesna technologia

Takie firmy, jak 10Clouds, czy też wiele innych, przyczyniają się do tego, że następuje blockchain development. Aczkolwiek, nie każdy wie, na jakiej zasadzie działa owa technologia. Warto więc o tym wspomnieć, dzięki czemu wszystko stanie się zdecydowanie jaśniejsze.

Otóż blockchain sprawia, że można wykluczyć udział osób trzecich w transakcjach. Brak pośredników sprawia, że znacząco podnosi się wartość samych produktów. Dzięki temu, że blockchain development services są na tak zaawansowanym poziomie, osoby zawierające transakcje, są zabezpieczone przed wydaniem podwójnych wartości. Wszystkie zawierane transakcje muszą zostać potwierdzone swoją autentycznością.

Blockchain to lista transakcji, łączących się ze sobą w łańcuch, która opiera się na zasadzie konsensusu. Grupa komputerów, które opierają się na tej technologii, musi dojść wspólnie do “porozumienia”, dzięki czemu konsensus zostaje osiągnięty. Skutkuje to tym, że transakcja zostaje zapisana w wersji cyfrowej. 

Sieć technologiczna blockchain

Niełatwo wyobrazić sobie owe łańcuchy, łączące się ze sobą w sieć. Za to każda blockchain development company musi zadbać o to, aby owe sieci były w stanie ze sobą w prawidłowy sposób współdziałać. Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy owe sieci będa:

  • trwałe – nie będą one mogły zostać w żaden sposób uszkodzone, np. poprzez skasowanie, czy też cyfrowe spalenie,
  • publiczne – użytkownicy mogą zachować anonimowość, ale wszystkie zawierane przez nich transakcje będą widoczne dla innych,
  • posiadały datę – dzięki temu wszyscy będą wiedzieć, kiedy to owe transakcje zostały zawarte,
  • dystrybuowane – sieć będzie zdecentralizowana, a każdy komputer będzie posiadał kopię łańcucha bloków.

Rozwój łańcucha bloków

Blockchain software development postępuje. Każdego dnia. Na “oczach” wszystkich użytkowników dzieją się rzeczy, które były nie do pomyślenia jeszcze kilkanaście lat temu. Dowodem na to jest chociażby blockchain application development. To właśnie takie mobilne aplikacje sprawiają, że rynki kryptowalut można obserwować na bieżąco, przy pomocy swoich smartfonów. Aczkolwiek, tych możliwości, jakie oferuje blockchain, jest zdecydowanie więcej i z każdym dniem będzie ich przybywać. 

 

Comments are closed.

Pin It