Przygotowanie pełnowartościowego i smacznego posiłku wymaga od nas nie tylko czasu, ale również umiejętności, odpowiednich przepisów i składników. Coraz więcej mówi się również o jakości garnków w procesie gotowania – czy wiesz, że odpowiednio dobrane garnki i patelnie mogą całkowicie zmienić nasze podejście do gotowania czy smażenia?

Postaw na nowoczesne garnki

Jak tworzone są dzisiaj garnki kuchenne? Topowi producenci udostępniają nam różnorodne kolekcje, składające się z kilku lub kilkunastu elementów – dzięki temu uda nam się dobrać komplet dopasowany do naszych potrzeb. Wśród oferowanych produktów wyróżniają się garnki Gerlach – są one tworzone ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Garnki stalowe możemy czyścić w zmywarkach domowych bez obaw!

Warto przyjrzeć się garnkom z bliska i sprawdzić, jakie innowacje zaproponowali nam producenci. Jedną z ciekawszych innowacji jest zastosowanie dysków w dnach garnków. Zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, a dodatkowo przyspieszanie procesu gotowania. Efektem ubocznym jest tu oszczędność energii! Uzupełnieniem są tu lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów – pozwolą one na znacznie wygodniejsze gotowanie. Producenci jasno dali do zrozumienia, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo użytkowników – w tym celu zastosowane zostały profilowane i antypoślizgowe rączki i uchwyty, które pozwalają ba bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków.

Nowoczesne patelnie ceramiczne

Uzupełniając naszą kuchnię o elementy niezbędne pamiętajmy o patelniach. Nowoczesne patelnie ceramiczne zaskoczą nas innowacyjną budową – zastosowanie powłok ceramicznych pozwoliło na zmniejszenie ryzyka przywierania potraw do dna. Powłoki ceramiczne pozwalają również na smażenie na mniejszej ilości tłuszczu. W praktyce oznacza to, że potrawy z patelni staną się mniej kaloryczne. 

Comments are closed.

Pin It