Nowoczesna kuchnia jest miejscem, gdzie będziemy przebywać z wielką przyjemnością. O czym należy pamiętać podczas urządzania takiego pomieszczenia? W jaki sposób powinny zostać ustawione meble? Czas na to, aby odpowiedzieć sobie na takie pytania.

Jednorzędowa, nowoczesna kuchnia

Meble, które ustawione są w jednym rzędzie, spotkać można w wielu domach. Chociaż trzeba przyznać, że takie rozstawienie mebli jest najmniej funkcjonalne i praktyczne – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę zasadę trójkąta roboczego. Z drugiej strony, w niektórych domach można pozwolić sobie tylko na takie ustawienie mebli. W przypadku ustawienia tak zestawu meblowego, na samym początku powinna znajdować się lodówka. Całość powinna zamykać płyta grzejna. Chociaż w niektórych przypadkach można pozwolić sobie jeszcze na ustawienie na końcu małego blatu pomocniczego. 

Kuchnia dwurzędowa

Nowoczesna kuchnia dwurzędowa to absolutny hit, który pomoże w zagospodarowaniu funkcjonalnego pomieszczenia. W takim przypadku szafki zostają zlokalizowane w dwóch naprzeciwległych liniach. Można zdecydować się tylko na zabudowę dolną, jeżeli ktoś ma do czynienia z dużą kuchnią. Z kolei w małych kuchnia wybierane jest ergonomiczne, dwurzędowe ustawienie mebli na górze oraz na dole. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że odległość między górnymi i dolnymi szafkami powinna wynosić od 90 do 120 cm wysokości. Dzięki temu będzie można pozwolić sobie na swobodne otwieranie szafek, jak również na bezproblemową komunikację. 

Comments are closed.

Pin It