Nowoczesna kuchnia jest miejscem, gdzie będziemy przebywać z wielką przyjemnością. O czym należy pamiętać podczas urządzania takiego pomieszczenia? W jaki sposób powinny zostać ustawione meble? Czas na to, aby odpowiedzieć sobie na takie pytania.

Jednorzędowa, nowoczesna kuchnia

Meble, które ustawione są w jednym rzędzie, spotkać można w wielu domach. Chociaż trzeba przyznać, że takie rozstawienie mebli jest najmniej funkcjonalne i praktyczne – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę zasadę trójkąta roboczego. Z drugiej strony, w niektórych domach można pozwolić sobie tylko na takie ustawienie mebli. W przypadku ustawienia tak zestawu meblowego, na samym początku powinna znajdować się lodówka. Całość powinna zamykać płyta grzejna. Chociaż w niektórych przypadkach można pozwolić sobie jeszcze na ustawienie na końcu małego blatu pomocniczego. 

Kuchnia dwurzędowa

Nowoczesna kuchnia dwurzędowa to absolutny hit, który pomoże w zagospodarowaniu funkcjonalnego pomieszczenia. W takim przypadku szafki zostają zlokalizowane w dwóch naprzeciwległych liniach. Można zdecydować się tylko na zabudowę dolną, jeżeli ktoś ma do czynienia z dużą kuchnią. Z kolei w małych kuchnia wybierane jest ergonomiczne, dwurzędowe ustawienie mebli na górze oraz na dole. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że odległość między górnymi i dolnymi szafkami powinna wynosić od 90 do 120 cm wysokości. Dzięki temu będzie można pozwolić sobie na swobodne otwieranie szafek, jak również na bezproblemową komunikację. 

Comments are closed.

Pin It Finał BMW Golf Business League 2018 Piękny taras Krzesła technorattanowe na taras – elegancko