Sposobem na opadające powieki, czy tak zwane worki pod oczami jest plastyka powiek. Zabieg znany również jako blepharoplastyka pod względem parametrów i potrzeb pacjenta jest dostosowywany do niego indywidualnie. Może obejmować usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej bądź skóry zlokalizowanej na lub pod powiekami. W ten sposób zmęczone spojrzenie staje się żywsze, odmłodzone, bardziej wyraziste. Taki zabieg może zatem odmłodzić wizerunek, zwiększyć pewność siebie u pacjenta, a także w niektórych przypadkach pomóc w redukcji problemów z ograniczonym polem widzenia. Jakie jeszcze inne procedury dotyczą plastyki powiek? Jakich efektów można się spodziewać i kiedy można je zaobserwować? Jak długo widoczne są rezultaty takiego zabiegu?
Czym jest blepharoplastyka, czyli plastyka powiek?
Do przeprowadzenia blepharoplastyki, czyli zabiegu medycyny estetycznej, wykorzystywane są innowacyjne urządzenia, które umożliwiają wieloaspektowe podejście do plastyki powiek. W zależności od potrzeb można podczas tego zabiegu zredukować nadmiar tłuszczu lub tkanki mięśniowej, czy opadającej skóry, która również przyczynia się do nieestetycznego wyglądu.
Blepharoplastyka uznawana jest za metodę, w której wykorzystuje się zjonizowany gaz w formie plazmy. Jej wiązka ukierunkowana na obszar zabiegowy powoduje efekt sublimacji, czyli podgrzewania tkanek i doprowadzania do odparowywania znajdującej się w nich wody. W ten sposób tkanki ulegają obkurczaniu i jednocześnie poprawia się napięcie skóry, jakże pożądane w okolicy opadających powiek lub worków pod oczami.
Warto zaznaczyć, iż efektem takiego zabiegu jest również spłycenie zmarszczek wokół oczu. Wspomniana sublimacja zachodzi nie tylko w tkankach skóry, ale także w mięśniach i tkance tłuszczowej. Zgodnie z opinią lekarza Mirosława Rodaka z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, omawiana technologia została odkryta w 2010 roku i od tamtego momentu pomogła wielu osobom.
Czego spodziewać się po zabiegu?
Po omawianym zabiegu z wykorzystaniem wiązki plazmy w miejscu poddanym ingerencji medycznej mogą występować zaczerwienienia, obrzęki i siniaki. Zdarza się również, że pacjenci obserwują na powierzchni skóry niewielki strupki. Znikają one jednak po kilku dniach w procesie gojenia się ran. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamaskować je delikatnym makijażem, jeżeli w czasie rekonwalescencji planuje się wyjście z domu.
Co do efektów pozabiegowych po pełnym okresie rekonwalescencji, jednokrotne podejście do zabiegu bardzo często jest w zupełności wystarczające na całe życie.
Radiofrekwencja mikroigłowa powiek — efekty i trwałość zabiegu
Do plastyki powiek wykorzystywana jest również radiofrekwencja mikroigłowa jako metoda termoliftingu. Zabieg ten także umożliwia zredukowanie nadmiaru skóry na powiekach, jak i przy okazji znajdujących się wokół oczu zmarszczek przy jednoczesnej poprawie napięcia i elastyczności skóry.
W trakcie tego zabiegu skóra nakłuwana jest z pomocą mikroigieł, za których pośrednictwem podskórnie emitowane jest promieniowanie elektromagnetyczne. Efekt ciepła powoduje powstanie delikatnego, kontrolowanego stanu zapalnego i pobudza tkanki do wzmożonej produkcji kolagenu i regeneracji. W efekcie skóra staje się bardziej napięta, a spojrzenie odświeżone.
Rekonwalescencja pozabiegowa
Należy pamiętać, że rekonwalescencja pozabiegowa zajmuje około dwóch tygodni. Po zabiegu pojawiają się zazwyczaj strupki, niewielka opuchlizna, czy nadwrażliwość skóry na dotyk. W zależności od zdolności regeneracyjnych organizmu pacjenta, pełne rezultaty mogą być widoczne nawet po około trzech miesiącach po wykonaniu określonej liczby sesji zabiegowych. Decydując się na wspomnianą serię zabiegów można uzyskać satysfakcjonujące i trwałe efekty liftingu powiek.
Zastanawiasz się nad plastyką powiek? Nie wiesz, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza? Zależy Ci na skuteczności zabiegu, ale i rzetelnym, indywidualnym, holistycznym podejściu lekarza do Twojej osoby? Umów się na wizytę w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu!
Comments are closed.