Dzięki wysokiej skuteczności i niskiej inwazyjności lifting HIFU jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów medycyny estetycznej. Umożliwia naturalne odmłodzenie twarzy bez użycia igieł czy skalpela. Zabieg HIFU wykorzystuje innowacyjne ultradźwięki, które nie przerywają ciągłości naskórka, a mimo to docierają do głębokich tkanek i przeprowadzają tam istotne zmiany, które wpływają na poprawę napięcia skóry już po jednym zabiegu. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat liftingu ultradźwiękowego.

Technologia HIFU – jak działa i do czego jest wykorzystywana?

HIFU (skrót od High Intensity Focused Ultrasound) to technologia, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. W medycynie znalazła zastosowanie w usuwaniu niektórych guzów nowotworowych, np. prostaty, piersi czy wątroby. W medycynie estetycznej zabiegi HIFU dostępne m.in. w katowickiej Klinice Miracki mają na celu przede wszystkim odmładzanie twarzy i modelowanie sylwetki. Ultradźwięki zastosowane w urządzeniach HIFU mają zdolność docierania aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej. Dzięki temu zabieg ten charakteryzuje się niebywałą skutecznością. Ultradźwięki skutecznie uelastyczniają skórę i kształtują owal twarzy, a pierwsze efekty widać niemalże od razu. Dla podtrzymania rezultatów wystarczy powtarzanie liftingu HIFU 2-3 razy w roku.

Na czym polega lifting HIFU?

Lifting HIFU jest bezbolesny i nie wymaga ani znieczulenia, ani hospitalizacji. Wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę – lekarza lub kosmetologa. Polega na przyłożeniu specjalnej głowicy do skóry pacjenta (wcześniej posmarowanej żelem) i przesuwaniu jej w różnych kierunkach. Urządzenie emituje ultradźwięki, które w kontrolowany sposób rozgrzewają tkankę do 65-75°C, co pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Włókna kolagenowe namnażają się, powodując efekty ujędrnienia i napięcia, a tkanka tłuszczowa zostaje rozbita.

Lifting HIFU to zabieg precyzyjnie dopasowany do potrzeb pacjenta. W zależności od obszaru ciała specjalista może dobrać różną głębokość działania urządzenia:

  • od 2,00 do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz
  • 6,00 mm w przypadku zabiegów na ciało.

Cała procedura trwa od 30 do 60 minut. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów często wystarcza zaledwie jeden zabieg. Po 3-4 miesiącach można powtórzyć procedurę, jeśli efekty nie spełniają naszych oczekiwań.

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu HIFU na twarz?

Dzięki liftingowi HIFU możemy osiągnąć efekt naturalnie wyglądającego liftingu i poprawę jędrności skóry z jednoczesnym wysmukleniem danego obszaru. Po zabiegu ultradźwiękowym skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna i napięta. Redukcji ulegają zarówno płytkie zmarszczki, jak i głębsze blizny. Lifting HIFU sprawdza się w odmładzaniu delikatnych okolic oczu i ust. Wpływa też na poprawę owalu twarzy i redukcję takich niedoskonałości, jak opadające policzki czy podwójny podbródek.

Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, pozostałe pojawiają się systematycznie w ciągu około trzech miesięcy. Skóra potrzebuje bowiem czasu, aby przeprowadzić procesy regeneracyjne zainicjowane przez skoncentrowane ultradźwięki. Rezultaty zabiegu HIFU mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy lub nawet dłużej, w zależności od indywidualnych czynników, takich jak wiek, stan skóry i styl życia.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów HIFU skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

Pin It