Utrata jędrności skóry, to obok nadmiaru tkanki tłuszczowej, najczęstszy problem, który ma wpływ na wygląd ciała. Regularna aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i spalaniu tkanki tłuszczowej, jednak niewiele może zmienić w kwestii wiotkości skóry. Warto więc posiłkować się specjalnymi masażami ujędrniającymi lub zabiegami modelowania sylwetki dostępnymi w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

Utrata jędrności skóry – przyczyny

Wiotkość skóry spowodowana jest zmniejszoną produkcją kolagenu przez fibroblasty (komórki skóry). Następuje to wraz z wiekiem, ale wiele czynników może ten proces dodatkowo przyspieszyć, np.:

 • palenie papierosów,
 • picie alkoholu,
 • wysokoprzetworzona dieta,
 • brak odpowiedniego nawodnienia organizmu,
 • niedostateczne nawilżenie skóry,
 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
 • duże wahania masy ciała,
 • brak regularnej aktywności fizycznej,
 • siedzący tryb życia,
 • predyspozycje genetyczne,
 • zaburzenia hormonalne.

Jak ujędrnić ciało?

W trosce o jędrne ciało należy unikać (w miarę możliwości) wymienionych powyżej czynników. Dodatkowo warto skupić się na codziennej pielęgnacji całego ciała. Nie tylko skóra twarzy potrzebuje regularnych rytuałów. Ciało potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, ale też masażu, który można wykonywać samodzielnie. Dobrym pomysłem jest szczotkowanie ciała na sucho – zabieg ten pobudza mikrokrążenie i aktywizuje komórki skóry. Warto też „hartować” ciało, polewając ją pod prysznicem naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Pamiętaj o codziennym nawilżaniu całego ciała – przynajmniej raz dziennie, a najlepiej po każdej kąpieli czy prysznicu. Jeśli mimo starannej pielęgnacji i prowadzenia zdrowego stylu życia stan Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia, warto posiłkować się profesjonalnymi zabiegami modelowania ciała.

Ujędrniające zabiegi modelowania ciała

Zabiegi ujędrniające to najszybszy sposób na przywrócenie skórze jędrności i sprężystości. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone metody modelowania ciała polecane przez ekspertów z Kliniki Miracki w Łodzi:

Zabieg HIFU

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to technologia, która skupia się na poprawie jędrności skóry. Procedura polega na zastosowaniu zogniskowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która dociera do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej, gdzie pobudza procesy naprawcze, prowadzące do zwiększenia napięcia skóry. Zabieg HIFU nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, nie wymaga rekonwalescencji ani specjalnego przygotowania. Dodatkowym efektem oprócz liftingu bez skalpela jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej. Pełne rezultaty terapii pojawiają się już po jednym zabiegu w ciągu 2-3 miesięcy od jego wykonania.

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna

Kolejna technologia pozwala na osiągnięcie rezultatów podobnych do tych, które pojawiają się po serii treningów siłowych, jednak w zdecydowanie krótszym czasie. Zabieg ten opiera się na stymulacji nerwowo-mięśniowej, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienia ciała. Energia elektromagnetyczna przekazywana jest przezskórnie w głąb tkanki mięśniowej, czego efektem jest skurcz mięśni niezależny od funkcji mózgu. Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut, a optymalne rezultaty widoczne są już po 8 sesjach.

Endermologia

Jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetologicznych. Działanie endermologii opiera się na masażu podciśnieniowym z użyciem elektronicznie sterowanych rolek. Urządzenie zasysa fałd skóry, a następnie masuje go we wszystkich kierunkach. Endermologia działa pobudzająco na tkankę – stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu przyczynia się do ujędrnienia ciała i redukcji cellulitu. Zabieg ten wykonuje się w seriach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Comments are closed.

Pin It