Nowoczesny ogród to dzisiaj przede wszystkim strefa wypoczynkowa, która może być aranżowana zgodnie z naszymi potrzebami czy oczekiwaniami. W realizacji pomysłów pomogą nam liczni producenci mebli ogrodowych. Szukając idealnych rozwiązań warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim jest altana do ogrodu. Jak skonstruowana jest taka altana? Czy sprawdzi się ona w polskim klimacie?

Altana do ogrodu – nowoczesna pergola!

Współcześnie altana do ogrodu to nic innego jak nowoczesna pergola wykonana z trwałych materiałów zabezpieczonych przed wilgocią czy odkształcaniem. Konstrukcja altany wykonana jest z elementów modułowych, których łączenie nie sprawi problemów. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na wygodne odprowadzanie wody deszczowej. Dach pergoli składa się z aluminiowych listew ruchomych wokół własnej osi – o położeniu listew decydujemy samodzielnie, przez co sami określamy, ile światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej sprawia, że jesteśmy skutecznie chronieni nie tylko przed słońcem, ale i  niespodziewanym deszczem. Dodatkowo dach nie nagrzewa się, przez co w cieniu altany panuje przyjemny chłód. Na uwagę zasługują również elementy dodatkowe, takie jak rolety boczne – ich instalacja pozwoli uchronić nas przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. 

Jakie meble wybrać do altany do ogrodu?

Altana do ogrodu to pierwszy krok w stronę funkcjonalnie zaaranżowanej przestrzeni wypoczynkowej. Kolejnym są odpowiednio dobrane meble ogrodowe. Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami! Altana do ogrodu może być uzupełniona kompletem kawowym, w skład którego wchodzą trzy krzesła i stolik, ale tez klasycznym kompletem wypoczynkowym, w którym główne skrzypce gra sofa narożna. 

Comments are closed.

Pin It