Skóra to piękny materiał, który od lat wykorzystywany jest do produkcji wielu elementów galanterii skórzanej. Kaletnicy doceniają ten materiał jak nikt inny produkując z niego swoje własne, autorskie dzieła. Skóra taka jak skóra bydlęca jest odpowiednio przygotowywana do użytkowania poprzez procesy garbowania, woskowania, odtłuszczania.. Jednak nawet ona ma prawo się brudzić czy ścierać. Aby nie dopuścić do takich przykrych sytuacji warto jest aplikować na jej powierzchnię specjalne substancje mające na celu ich ochronę. Takimi chemikaliami są farby do skóry naturalnej dostępne w kaletniczym sklepie Craftpoint.

Ochrona skóry w każdym punkcie

Aby dobrze zadbać o powierzchnię skóry kaletnicy często stosują na nią odpowiedniej jakości farby. Jednymi z najlepszych na rynku są farby Fiebings, które posiadają bardzo duże doświadczenie w branży. Wyjątkowo dobrze wchodzą w środkową warstwę skóry zapewniając trwały efekt przebijając się przez warstwę powierzchniową. To bardzo ważne – w przypadku, gdy farba osiądzie na zewnętrznej powierzchni bardzo szybko się zetrze i nie będzie spełniać swojej funkcji. Chemia o której mowa dotyczy konserwacji skóry przed jej pierwszym użyciem. Farby te oprócz nadawania odporności posiadają w swoim składzie specjalny barwnik, który dodatkowo uwydatni kolorystykę skóry jeszcze bardziej upiększając ją. 

W przypadku noszenia skórzanych rzeczy przez długi czas mogą pojawiać się na jej powierzchni przetarcia, czy nawet pęknięcia. Przy dłuższym czasie użytkowania swoich elementów garderoby zdarza się, że człowiek się do nich przywiązuje. Można uratować je zapewniając im drugie życie poprzez użycie farb do renowacji. W zależności od skali uszkodzenia można wybrać farby przykrywające tylko wierzchnią warstwę, bądź te wchodzące naprawdę głęboko. Farby do renowacji Fiebings uratowały już nie jedną torebkę czy pasek do spodni!

Zobacz: https://craft-point.com/sklep/fiebings-leather-dye-czarna-farba-do-skory-118-ml/

Craftpoint – źródło farb marki Fiebings

Marka Fiebings posiada ugruntowaną pozycję na rynku, która została zapewniona przez niepowtarzalną jakość swoich produktów. Craftpoint o tym wie, i posiada w swojej ofercie wiele farb tej amerykańskiej marki dostępnych od ręki.

Comments are closed.

Pin It wygodne krzesło balkonowe pledy na taras leżanki balkon