Częsta wymiana oleju – co 10 lub 15 tys. km – jest jednym z najważniejszych zadań, dzięki którym żywotność silnika się wydłuży. Z czasem olej robi się lepki, zmienia swoją barwę i powstają zanieczyszczenia po procesie spalania. Stosując specjalne preparaty do czyszczenia układu wtryskowego lub całej komory silnika, jesteśmy w stanie przywrócić jego prawidłowe parametry, zredukować spalanie i dymienie i przede wszystkim pozbyć się brudu i sadzy powstałej w silniku. Dowiedz się więcej na temat produktów TEC 2000.

Innowacyjna płukanka do silników TEC 2000

Środek Engine Flush jest kompozycją dwóch rodzajów rozpuszczalników, dwóch preparatów smarnych, nie zawiera nafty i oleju oraz jest bazą węglowodorową. Jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy wlać go do komory silnika, pozostawić na wolnych obrotach przez kilkanaście minut i wymienić olej wraz z filtrem. 

W Internecie znajdziemy filmiki, gdzie mechanicy stosują i zalecają płukankę przed każdą wymianą oleju. Otwierają pokrywę silnika przed zastosowaniem preparatu oraz po jego aplikacji. W efekcie zauważyć można, jaką zaletę ma płukanka silnika, tj. pozbycie się osadu i zanieczyszczeń z silnika. Kliknij w link https://tec2000.pl/produkt/engine-flush-plukanka-do-silnika/, aby poznać opinie zadowolonych klientów, którzy zastosowali w swoim samochodzie płukankę silnika od TEC 200. 

Czyszczenie wtrysków również zalecane

Kolejnym skutecznym produktem do silnika, a konkretnie wtryskiwaczy, jest Fuel Injector Cleaner. Czyszczenie wtrysków benzyny TEC 2000 odbywa się za pomocą bezpośredniego podłączenia preparatu do listwy z przewodami paliwowymi. TEC 2000 pozbywa się wilgoci wokół wtryskiwaczy oraz zanieczyszczeń w cylindrach. Łatwy w użyciu i nie wymagający demontażu silnika i regeneracji wtryskiwaczy. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Stosowanie się do zaleceń producentów samochodów, jak i elementów jego wyposażenia, pozwoli na użytkowanie auta przez długi czas. Dobrej jakości oleje i tankowanie na renomowanych stacjach jest konieczne, aby silnik cieszył się pełnowartościową pracą. Pomogą w tym również produkty TEC 2000. Dzięki temu unikniemy częstych wizyt u mechanika, a zarazem przeznaczenie funduszy na naprawę części. Brytyjska marka, dostępna na rynku od 1973 roku, stworzyła serię wyjątkowych preparatów z myślą o kierowcach i ich pojazdach. Sprawdź je i Ty i dołącz do zadowolonych klientów na całym świecie. 

Comments are closed.

Pin It