Odpowiedniego rodzaju narzędzia są integralną częścią pracy każdego knifemakera. Dzięki nim wykonane noże mogą być dopracowane w każdym calu. Zarówno dla profesjonalisty jak i amatora – liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Nóż, który cieszy oko i jest ostry niczym brzytwa to cel każdego nożoroba. Aby zapewnić swojemu dziełu olśniewający efekt bardzo ważne jest dobre zaprojektowanie poręcznej rączki. Najlepszą pomocą w tym etapie jest imadło do obróbki rękojeści noży

Imadło do obróbki rękojeści noży – co daje i jak działa?

Imadło do obróbki rękojeści noży ma za zadanie zapewnić stabilną pracę knifemakera podczas pracy nad wykonaniem perfekcyjnej rękojeści. Jego zadaniem jest mocne utrzymanie w swoich ,,szczękach” ostrza noża w bezpieczny dla niego sposób. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że ostrze zostanie uszkodzone podczas pracy bądź wyślizgnie się z dłoni raniąc projektanta.

Imadło do obróbki rękojeści noży wyposażone jest w specjalnie zbudowane szczęki, do których wykonania wykorzystane obrabiane, gumowe powierzchnie. Taka budowa dodaje bezpieczeństwa dla powierzchni ostrza. Jeżeli jednak nawet to nie przekonuje odbiorcy to z powodzeniem może okryć je papierem z taśmą aby mieć 100% pewność.

Imadło do obróbki rękojeści noży bardzo mocno trzyma nóż, dzięki czemu knifemaker może z użyciem dwóch rąk tworzyć najbardziej wymyślne rękojeści. Jedna ze śrub zapewnia blokadę szczęk, a druga zapewnia obrót imadła. Bowiem imadło to nie do końca statyczne urządzenie! Może obracać się w systemie 2, a nawet 3 osi!

Imadło do obróbki rękojeści noży – dodatkowe atuty

Dodatkowym atutem imadła do obróbki rękojeści noży jest możliwość wykorzystania jej jako podstawka do satynowania. Wystarczy tylko dodać odpowiednią wkładkę. Po jej aplikacji bezproblemowo można wykonać satynę na klindze.

Imadło do obróbki rękojeści noży jest fantastycznym urządzeniem, które potrafi naprawdę ułatwić precyzyjną pracę nożoroba na najważniejszych jej etapach.

Comments are closed.

Pin It