Jak sprawić, aby codzienne gotowanie i przygotowywanie posiłków stało się przyjemniejsze? Okazuje się, że wymiana starych narzędzi kuchennych na nowe może całkowicie odmienić oblicze naszej kuchni. Zestaw noży kuchennych to bez wątpienia element, którego nie może w kuchni zabraknąć – jakie rozwiązania proponują dzisiaj topowi producenci?

Zestaw noży kuchennych ze stali

Nowoczesne noże kuchenne różnią się od noży oferowanych jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu. Dzisiaj projektanci stawiają przede wszystkim na funkcjonalność oraz na trwałość. Zestaw noży kuchennych to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy usprawnić działania w kuchni i mieć zawsze najważniejsze narzędzia pod ręką. Nowoczesne noże kuchenne oferowane przez takie sklepy jak gerlach.pl zaproponują nam komplety składające się z pięciu elementów. W skład kompletu wchodzą między innymi nóż do warzyw, nóż do pieczywa, do ryb, mięsa. Uwagę zwracają detale: ostrza tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci czy korozji, nie kruszeje. Innowacją jest zastosowanie stopu z dodatkiem pierwiastków takich jak wanad czy chrom. Wzmacniają one strukturę stali i pozwalają na uzyskanie niewielkiego stopnia jej elastyczności. Takie noże doskonale sprawdzają się np. w przypadku filetowania.

Zestaw noży kuchennych, który upiększy kuchnię

Warto zwrócić również uwagę na rękojeści noży – w przypadku kompletów noży dba się dzisiaj nie tylko o funkcjonalność, ale i estetykę. Rękojeści są profilowane i tworzone np. z naturalnego drewna lub materiałów antypoślizgowych. Noże umieszczone są w stabilnych stojakach, które pozwolą na podniesienie estetyki kuchni. Noże kuchenne ze stojakiem to świetny pomysł na nietuzinkowy i przydatny prezent. 

Comments are closed.

Pin It