Utarło się nieco, że meble na wymiar to domena ludzi, którzy mogą pozwolić sobie na indywidualny projekt oraz mają czas i środki na ekstrawagancję w postaci personalizowanych zestawów. Jednakże ten mit już dawno powinien odejść do lamusa. Większość firm oraz specjalistów oferujących meble na wymiar może zaoferować nam dziś bardzo praktyczne rozwiązania w konkurencyjnych cenach do ofert sklepowych…

Meble na wymiar w małych pomieszczeniach – dlaczego warto?

Potencjał przestrzenny w pomieszczeniach to pierwszy wskaźnik, który mówi nam o tym jak dużo możemy osiągnąć poprzez pomysłowe i praktycznie rozmieszczone elementy wystroju. Meble na wymiar do małych pomieszczeń, jak kuchnia, łazienka, garderoba, korytarz lub pokój dziecięcy, pozwalają osiągnąć maksimum funkcjonalności nawet, jeśli geometria tego pomieszczenia nie daje wiele możliwości.

Producent mebli na  Kaja-Meble.pl: małe pomieszczenia to zmora dla domowników – nierzadko trzeba tam wygodnie się wyspać, funkcjonować i przechowywać masę przedmiotów. Dlatego dobrym rozwiązaniem są meble na wymiar, dopasowane do konkretnego pomieszczenia, obecnych w nim wnęk, otworów okiennych, grzejników itp. Meble na wymiar zapewniają praktyczną, ale i estetyczną zabudowę: w pomieszczeniach z niewielkim metrażem, fachowcy mogą pociągnąć szafki na wymiar w górę i w ten sposób wykorzystać potencjał kubatury pomieszczenia.

Patrz również: meble na wymiar Jarocin

Meble na wymiar do kuchni o małej powierzchni

Do najczęściej zamawianych projektów należą kuchnie na wymiar. Nic zresztą dziwnego, każdy posiada inny, indywidualny układ, inaczej rozmieszczone otwory okienne i drzwiowe, kominy wentylacyjne itp. Gotowe zestawy z katalogów projektowane są pod najpopularniejsze schematy, niestety nie zawsze moduły te da się praktycznie wstawić do naszej kuchni. Wówczas alternatywą są meble kuchenne na wymiar.

Stolarz tworzy dla nas indywidualny układ, wszystkie szafki na wymiar dopasowane są do wnęk, ich głębokość dopasowana jest zaś w taki sposób, by wygodnie poruszać się po kuchni oraz bezinwazyjnie je otwierać. To samo tyczy się wysokości oraz głębokości blatu kuchennego. Meble na wymiar rozmieszczone są w taki sposób, aby praktycznie i wygodnie przygotowywać posiłki, to niezwykle ważne zwłaszcza, gdy mamy niewielką kuchnię lub aneks kuchenny – takie sytuacje zdarzają się np. w niewielkich apartamentach w blokach lub w tzw. kawalerkach.

Meble na wymiar – skorzystaj z pomocy fachowca

Czy warto kontaktować się ze specjalistami, czy jest to zawsze opcja droższa? W rozmowie z serwisem Kaja-Meble.pl dowiadujemy się, że nie ma na to żadnej reguły. Sklepy często oferują gotowe zestawy w pozornie atrakcyjnych cenach, jednak po doliczeniu kosztów transportu, wniesienia oraz montażu, ceny są porównywalne lub nawet wyższe niż meble na wymiar od lokalnego producenta.

Cena mebli na wymiar uwzględnia jednak także indywidualne konsultacje i pomiary u klienta, zamówienie personalizowanych elementów, jak blaty, fronty czy uchwyty itp. Koszt mebli na wymiar może być zatem wyższy, ale to zrozumiałe, gdyż płacimy przede wszystkim za wyższą funkcjonalność, precyzyjny montaż zgodnie z najdrobniejszymi preferencjami, a w przypadku tytułowych małych pomieszczeń, dajemy im możliwość zdecydowanie lepszego wykorzystania.

Comments are closed.

Pin It