Sposobów na potencjalnie gładką skórę jest wiele. Jednak żaden nie daje tak dobrych efektów jak depilacja laserowa! To permanentny proces usunięcia włosów z określonych sfer ciała człowieka w bezpieczny sposób. W przyszłości można zapomnieć o wielu podrażnieniach i dyskomforcie jaki spowodowany jest używaniem wosku czy żyletek z pianką do golenia. Bywa to bardzo uciążliwe, a najgorsze jest to, że proces trzeba regularnie powtarzać.

Proces depilacji laserowej – przebieg

Wiele osób zastanawia się jak proces depilacji laserowej przebiega…

Po zapisaniu się na wizytę w dobrym salonie kosmetycznym osoba wykonująca zabieg przeprowadza odpowiednią ankietę w celu doboru parametrów lasera, ustalenia aktualnego stanu zdrowia czy też przyjmowanych leków. Jest to bardzo ważny punkt, bez którego nie powinno się zaczynać procesu.

Dzięki tym informacjom można ustalić parametry lasera takie jak moc i długość lasera. Podlegają one karnacji i kolorze włosów klienta. Kiedy ma się do czynienia z osobą o jasnej karnacji, długość naświetlania lasera będzie mniejsza(aby nie poparzyć skóry). W przypadku stykania się z gęstszymi, ciemnymi włosami długość naświetlania jest większa – inaczej cały proces mógłby nie być wystarczający i nie dać efektów. Chyba nikt nie chciałby do tego dopuścić…

Następnym krokiem jest kilkuminutowa sesja laserem na odpowiednią część ciała. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, lecz powinno to ustąpić w okresie do 3 dni.  Cały proces opiera się o przekształcenie energii świetlnej w cieplną w procesie termogenezy. Melanina prężnie w nim uczestniczy wyłapując wiązkę światła lasera i przez to nagrzewając się. Nagrzana melanina uszkadza cebulki włosa, które zostają uszkodzone nie produkując więcej włosów.

Depilacja laserowa Gdańsk

Depilacja laserowa Gdańsk – to jest z wielu miejsc w Polsce w którym można znaleźć wiele ciekawych salonów kosmetycznych proponujących usługi na najwyższym poziomie. Warto jest zaufać profesjonalistom, aby cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie.

Sprawdź również: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdansk/

Comments are closed.

Pin It