Regularne prace remontowe i konserwacyjne na drogach są niezbędne, aby utrzymać nawierzchnię w dobrym stanie. Niestety, większość remontowanych odcinków nie może być całkowicie wyłączona z ruchu. Aby zapewnić płynność ruchu na danym obszarze, firmy zajmujące się przebudową jezdni stosują szereg zabezpieczeń. Jakich? Sprawdź!

Urządzenia BRD dla dobrej organizacji

Remont drogi oznacza ograniczenia dla kierowców. Zwężenia, wyłączenie jednego pasa, objazdy czy zmiana pierwszeństwa mogą wprowadzić chaos i dezorientację. Aby zapewnić płynność ruchu i zapewnić kierowcom bezpieczeństwo, stosowane są urządzenia BRD – pachołki, słupki, znaki pionowe, fale świetlne, tymczasowa sygnalizacja, taśmy ostrzegawcze, progi zwalniające. Co ważne, plan nowej organizacji ruchu musi zostać zatwierdzony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przed rozpoczęciem prac. W projekcie musi zostać uwzględniony między innymi zakres ograniczenia ruchu, sposób oznakowania odcinków i opis zabezpieczenia poszczególnych miejsc.

Aby oznaczenia były czytelne, muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Do unieruchamiania znaków wykorzystuje się specjalne bazy. Nowoczesne modele wykonywane są z solidnych materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Ciężkie podstawy pewnie przylegają do podłoża, zapobiegają przekręcaniu, przesuwaniu i przewracaniu się znaków w wietrzną pogodę. Wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe, więc pasują do większości znaków umieszczanych na drogach.

Szerokie zastosowanie podstaw drogowych

Remonty nawierzchni to nie jedyne sytuacje, w których przydatne okazują się solidne podstawy. Bazy pod znaki i inne urządzenia BRD wykorzystywane są również do:

  • podtrzymania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych;
  • rozkładania ogrodzeń tymczasowych;
  • wydzielania przestrzeni eventowej przy pomocy ogrodzenia ażurowego;
  • oznakowania linii kolejowych i lotnisk;
  • wydzielenia obszarów wyłączonych z ruchu na parkingach.

Na stronie nicrobase.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.

Pin It