Testy na ojcostwo to szybki i wiarygodny sposób, aby potwierdzić lub zaprzeczyć ojcostwu. Badania na ojcostwo wykonywane są na podstawie wcześniej pobranej próbki. Może to być zarówno wymaz z policzka, jak i próbka z rzeczy osobistych (gumy do żucia, włosów, szczoteczki do zębów). Próbka pobierana jest zarówno od ojca, jak i dziecka. Cała procedura jest bezbolesna, a w naszym laboratorium nie jest potrzebna zgoda matki. Do wykonania badania wystarczy zgoda jednego z opiekunów. Co więcej, badanie można wykonać w przychodni, jak i w domu.

Czym jest test na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest badaniem genetycznym, którego celem jest ustalenie profili genetycznych badanych osób, a następnie ich porównanie. Jest możliwe, ponieważ każdy człowiek posiada własny profil genetyczny (poza bliźniakami jednojajowymi), który jest odziedziczoną mieszanką genów w połowie od taty i mamy. 

Test na ojcostwo – pełna dyskrecja i poufność danych osobowych

Wykonywanie testu na ojcostwo często wiąże się z dużym stresem, a wielu klientów oczekuje pełnej anonimowości. W naszym laboratorium dane są w pełni bezpieczne. Badania wykonywane są według ścisłych procedur z uwzględnieniem potrzeb pacjentów. Wynik można otrzymać drogą telefoniczną po wcześniejszym podaniu hasła bezpieczeństwa ustalanym w czasie składania zamówienia. Istnieją również inne formy przekazywania wyników badań. Pacjenci mogą otrzymać je za pośrednictwem elektronicznego dostępu (panel pacjenta) lub tradycyjną pocztą. Każda forma informacji jest bardzo dyskretna, a listowna przesyłka nie zawiera żadnych pieczątek ani danych laboratorium. Dostępne są także dyskretne formy płatności, dzięki czemu można również anonimowo zapłacić za badanie.

Test na ojcostwo – cena badania

Cena testów na ojcostwo może różnić się w zależności od konkretnego laboratorium. Ceny wynoszą jednak od 600 zł to nawet 7 000 zł. W naszym laboratorium badania na ojcostwo dostępne są już za 687 zł przy zachowaniu wysokiej wiarygodności.

Comments are closed.

Pin It