Przygodna znajomość oprócz upojnej nocy, skończyła się wiadomością, że będziesz ojcem? Oczywiście możesz szlachetnie uznać dziecko, owoc minionego romansu, ale co zrobić, kiedy masz wątpliwości, czy aby na pewno to Ty jesteś biologicznym tatą? Ojcostwo, to ogromna odpowiedzialność i idące w ślad za tym pewne konsekwencje, ale i radość, płynąca z wychowywania. Pamiętaj, jednak, że jakiekolwiek wątpliwości, czy jesteś ojcem,  zawsze będą przeszkodą w stosunkach między Wami- rodzicami, ale też między Tobą, a dzieckiem. Jeśli nie chcesz ich mieć i fundować sobie i bliskim życia opartego na ciągłym trwaniu w niepewności i dystansie, mogącego przerodzić się w niechęć, skorzystaj z rozwiązania, które będzie oczyszczające, niczym spowiedź.

Testy na ojcostwo – szybkie i skuteczne pozbycie się wątpliwości

Badania ojcostwa w formie testów są proste i bezbolesne. Możesz wykonać badanie na ojcostwo w wybranej przychodni, bądź samodzielnie w swoim domu. Pobierasz dwa osobne wymazy – od siebie, jako potencjalnego ojca np. z policzka, czy nosa i od dziecka. Jeśli masz obawy, nie chcesz stresować niepotrzebnie dziecka, możesz, zamiast wymazu, wziąć próbkę w postaci włosa, czy śliny, a nawet szczoteczki do zębów, Wszystko zależy od Twojej inwencji – pod warunkiem, że będzie to ślad biologiczny. Gdyby jednak matka dziecka nie wyrażała zgody na przeprowadzenie testu na ojcostwo, nic straconego – u nas wystarczy zgoda jednego z prawnych opiekunów. 

Dlaczego test na ojcostwo, to pewne rozwiązanie?

Każdy z nas ma swój unikalny kod genetyczny (tylko bliźnięta jednojajowe mogą być identyczne), który otrzymujemy w spadku po rodzicach- połowę od matki, połowę od ojca. Laboratorium analityczne, po otrzymaniu prawidłowo pobranych próbek, potwierdzi, bądź wykluczy Twoje ojcostwo. Dobre i wiarygodne laboratorium powinno posiadać stosowne doświadczenie i niezbędną certyfikację na dokonywanie badań ojcostwa. Nie warto kierować się zatem jedynie ceną oferowanych testów na ojcostwo, które mogą się wahać w zależności od tego, kto, w jakich warunkach i na jakim sprzęcie je wykonuje.

Comments are closed.

Pin It