Kamień ogrodowy to dobry pomysł. Jego zakup nie jest trudny, ponieważ dostępny jest on w coraz większej ilości sklepów. Zanim jednak dokona się finalnego zakupu, warto dowiedzieć się co nieco na temat rodzai kamieni, jakie dostępne są obecnie.

Naturalne ozdoby do ogrody

Warto już na samym wstępie uspokoić potencjalnych nabywców. Nikt nie będzie musiał samodzielnie dźwigać takich kamieni ze sklepu, ponieważ istnieje możliwość zakupu online, np. na stronie https://obrzezeogrodowe.pl/. Wszystko zostanie dostarczone prosto pod wskazany adres. 

Jakie są plusy zastosowania takiego materiału? Otóż ma się tutaj do czynienia z czymś naturalnym, co świetnie komponuje się z otoczeniem – niezależnie od tego, jakie by ono nie było. Nie można zapomnieć o tym, że kamienie mają takie właściwości, związane ze zmianą pH gleby na zdecydowanie korzystniejsze.

Który kamień do ogrodu?

Czas na to, aby w kilku słowach opisać podstawowe rodzaje kamieni ogrodowych. Oto:

  • otoczaki – uwielbiane za to, że nie mają ostrych krawędzi. Wyróżniają się obłym kształtem. Powstaje on na dwa sposoby. Pierwszy – naturalny, pod wpływem działania wody. Drugi – mechaniczny, za pomocą specjalnych maszyn, zawierających wielkie bębny. Najpopularniejszy jest otoczak grecki, ale wyróżnia się także: bazaltowy szary otoczak, czerwony kamień dekoracyjny, żwir klasyczny, kamień polny.
  • grys ogrodowy – jedna z najciekawszych propozycji, która spotykana jest w wielu polskich ogrodach. Wyróżnia się ostrymi końcówkami. Można użyć do wysypania w miejscu, gdzie znajdować się będą meble ogrodowe. Tani, a do tego niezwykle wydajny, o solidnej strukturze. Użytkowany często przy wykładaniu agrowłókniny. Dostępny jest grys marmurowy, biała marianna, kwarcytowy, granitowy, bazaltowy.
  • gnejs – nazywany również korą kamienna. Materiał, który służy do produkcji wielu rzeczy. Z tego produkuje się m.in. kamień, który umieszcza się w gabionach. Dostępny jest w charakterystycznym – szaro-brązowym kolorze. Nieco przypomina ono umaszczenie tygrysa. 

Comments are closed.

Pin It