Przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe, a znalezienie odpowiednich mebli ogrodowych jest dzisiaj prostsze niż myślisz. Szukając pięknych i trwałych mebli ogrodowych warto zastanowić się: co różni rattan a technorattan? Które z tych tworzyw sprawdzi się na naszym tarasie lepiej? Co wybrać?

Rattan a technorattan – jak wybrać idealne meble?

Zastanawiając się, co różni rattan a technorattan przede wszystkim powinniśmy być świadomi, że są to dwa różne tworzywa. Technorattan jest materiałem syntetycznym – jest to plecionka polietylenowa, wysoce odporna na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, promieniowanie UV, odkształcenia. Plecionka nie zmienia swojej formy czy koloru nawet po wielu latach użytkowania, przez co możemy cieszyć się wspaniałymi meblami przez długi czas. Meble technorattanowe dostępne są w licznych kolekcjach – znajdziemy w nich zarówno meble klasyczne, jak i nowoczesne. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się sofy narożne, ale także fotele, krzesła, stoliki kawowe, dwuosobowe sofki, leżanki ogrodowe. Na nowoczesnych tarasach możemy postawić fotele wiszące w kształcie kokonu. 

Rattan – naturalne pnącza w naszych domach

Meble rattanowe są znane w Polsce – dzisiaj jednak ich wartość znacząco wzrosła. Pnącza rattanowe pozyskiwane są na plantacjach o zrównoważonym rozwoju co oznacza, że ich pozyskiwanie nie zagraża środowisku naturalnemu. Meble rattanowe prezentują się pięknie i zapewniają wysoki komfort nie tylko w ogrodach czy na tarasach, ale również na werandach czy wewnątrz domów. Warto mieć świadomość, że meble rattanowe są delikatniejsze niż syntetyczny technorattan. Meble takie musimy chronić przed nadmiernym przesuszeniem, ale też wilgocią. W okresie zimy warto ustawić je w przewiewnym, suchym miejscu, zastosować pokrowiec ogrodowy. 

Comments are closed.

Pin It https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/