Fenomen tureckich seriali przestał już kogokolwiek dziwić. Seriale te są obecne nie tylko w polskiej telewizji, są obecne także w sieci. Sama ich obecność o niczym jeszcze nie świadczy. Ale za obecnością idzie też ogromna popularność. Popularność, dzięki której seriale te są bardzo chętnie wybierane i oglądane. Skoro są częściej i chętniej oglądane, stają się popularniejsze. I tak nakręca się to zaklęte koło. Tureckie seriale po polsku stają się coraz popularniejsze i popularniejsze. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego tak jest? Co sprawia, że seriale z Turcji cieszą się ogromnym powodzeniem?

Powody popularności tureckich seriali w Polsce

Nie ma czego ukrywać, zresztą to nie jest wstyd. Tureckie seriale w Polsce mają milionową publiczność. Tak. Miliony Polaków z zapartym tchem śledzą perypetie swoich ulubionych bohaterów, w swoich ulubionych serialach. Można zauważyć sporą aktywność fanów, którzy nawet tłumaczą seriale. Zwłaszcza te dostępne tylko w internecie i niemające w Polsce swoich dystrybutorów.

No dobrze, ale co jest powodem tak szalonej popularności tych seriali w naszym kraju? Na pewno nie bez znaczenia jest egzotyka i egzotyczne życie. Turcja od zawsze kojarzy nam się właśnie z egzotyką. Z palmami, ciepłymi i pięknymi wakacjami, dobrym jedzeniem i trochę tajemniczymi mieszkańcami. Na dodatek tureckie seriale są niezwykle uniwersalne w swoim przesłaniu. Niemal każdy, znajdzie bohatera, z którym może się utożsamiać. I to pomimo wydawałoby się ogromnej różnicy kulturowej i społecznej.

Prosty sposób na sukces

W serialach widzimy, że Turcy mają takie same problemy jak my. Zmagają się z takimi samymi przeciwnościami jak nasi znajomi, koledzy, czy nasza rodzina. Jest tutaj zdrada, intryga i coś, co łączy wszystkich. Jest tutaj wyeksponowana siła rodziny oraz siła miłości. To właśnie rodzina, to właśnie miłość sprawiają, że bohaterowie tych seriali są w stanie wygrać z przeciwnościami losu. Dzięki temu, że seriale z Turcji są tak pozytywne, są tak chętnie oglądane przez polskich widzów.

Oglądając te seriale uczymy się, że nawet największe przeszkody można pokonać przy pomocy miłości. To optymistyczne przesłanie jest kluczowe. I właśnie dlatego seriale te są tak popularne w naszym kraju.

Comments are closed.

Pin It