Oliwa z oliwek to jeden z najstarszych olejów używanych przez człowieka. Stanowi jeden z głównych produktów w diecie Śródziemnomorskiej. To właśnie tam zaczęto ją stosować przed wiekami, a dopiero później rozpowszechniła się na całym świecie. Wynika to z tego, że panuje tam doskonały klimat do hodowli tych owoców. Jakie korzyści płyną ze stosowania oliwy z oliwek i czy warto zastąpić nią tradycyjny olej?

Właściwości i zastosowanie oliwy z oliwek

Dieta Śródziemnomorska uważana jest powszechnie za bardzo zdrową. Wpływ na to ma również wykorzystywanie w niej oliwy BIO jako głównego źródła tłuszczu. Oliwa z oliwek zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, otyłości, zespołu metabolicznego, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego oraz z ochroni przed chorobami mózgu i chorobami związanymi z wiekiem. Ponadto zawiera ponad 30 różnego rodzaju związków, które są silnymi przeciwutleniaczami pomagającymi zwalczać wolne rodniki odpowiedzialne za uszkodzenia komórek i co za tym idzie rozwój wielu chorób. Regularne spożywana z odpowiednich ilościach oliwa pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i zapobiega miażdżycy

Oliwa z oliwek w kuchni

Odpowiednia produkcja oliwy wymaga dojrzałych owoców oliwnych zebranych w odpowiednim momencie. Najwyższej klasy olej powstaje po pierwszym tłoczeniu, wtedy ma on najwięcej wartości odżywczych. Taki olej jest znakomitym dodatkiem do sałatek, gotowanych i duszonych warzyw, dań z makaronem i ryżem. Bardzo dobrze komponuje się różnego rodzaju przyprawami takimi jak czosnek czy bazylia. Rafinowana oliwa natomiast idealnie nadaje się do smażenia, gdyż posiada większą odporność na wysoką temperaturę.

Nasz Eko sklep Bio-Sklep24 posiada szeroką ofertę najwyższej jakości produktów pochodzących od zaufanych producentów. Już dziś w wygodny sposób zamów ekologiczną oliwę BIO i ciesz się jej wyśmienitym smakiem i zdrowotnymi właściwościami. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu ze zdrową żywnością.

Comments are closed.

Pin It