Jeszcze kilkanaście lat temu większość inwestorów stawiających własne domy i osób wymieniających okna w mieszkaniach decydowała się na modele z plastikowymi ramami. Dzisiaj okna z PCV lata świetności mają już za sobą. Obecnie w architekturze ogromną popularnością cieszy się drewniana stolarka okienna. Dlaczego warto zainwestować w okna drewniane? Sprawdź!

Solidne i efektowne okna drewniane

Stylowe, solidne, ponadczasowe… Okna drewniane łączą w sobie doskonałe parametry z zachwycającą estetyką. Nieregularnie usłojone, pięknie wybarwione ramy pokryte transparentnym lakierem są efektowną ozdobą wnętrza. Drewno jest ponadczasowe. Doskonale komponuje się zarówno z minimalistycznymi, surowymi wnętrzami, jak i aranżacjami w stylu klasycznym. Starannie pielęgnowane okna drewniane będą służyć znacznie dłużej niż modele plastikowe.

Parametry drewnianych okien z kolekcji czołowych producentów mogą pozytywnie zaskoczyć! Zaprojektowane według  rygorystycznych standardów modele wykazują doskonałą  termoizolacyjność i izolacyjność akustyczną. Nierzadko wzbogacane są o elementy minimalizujące ryzyko włamania  (na przykład szyby antywłamaniowe pokryte folią) czy oszklenia dźwiękoszczelne. Ciekawą alternatywą dla okien wykonanych w całości z drewna są modele z aluminiową nakładką montowaną od zewnątrz.

Wieloformatowe i klasyczne

Drewno cenione jest przez możliwość jego dowolnej obróbki. Naturalny surowiec wykorzystywany jest do produkcji okien o nietypowych rozmiarach i kształtach. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość mechaniczną, stosowane jest również do  produkcji  przeszkleń wielkogabarytowych popularnych w nowoczesnej architekturze.

 

Comments are closed.

Pin It https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ zobacz wiecje