Sypialnia jest intymną strefą pełniącą funkcję miejsca do wypoczynku, a nierzadko również garderoby. Aby pomieszczenie dobrze spełniało swoją rolę, powinno być wyposażone w solidne meble. Stwórz razem z nami komplet do sypialni i ciesz się pięknym i praktycznym wnętrzem!

Komplet mebli do sypialni: łóżko z wygodnym materacem

Komplet mebli do sypialni tworzy wiele elementów. Spośród nich najważniejsze jest łóżko. Na tym elemencie wyposażenia nie warto oszczędzać. Od jakości stelaża i materaca w ogromnej mierze zależy Twoje zdrowie i samopoczucie.

Podstawowym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę podczas wybierania łóżka, jest twardość. Struktura materaca powinna być dobrana do budowy anatomicznej użytkownika, przede wszystkim do wagi. Powierzchnia, na której śpisz, powinna dopasowywać się do krzywizn ciała i zapewniać kręgosłupowi i mięśniom równomierne podparcie. Osobom o niskiej wadze lekarze zalecają spanie na materacach o niższym stopniu twardości, natomiast osobom cięższym – materace twardsze. W łóżkach dwuosobowych najlepiej sprawdzają się modele punktowo reagujące na nacisk (na przykład kieszeniowe lub z pianki termoelastycznej). Z kolei uwadze alergików, dla których priorytetem jest zachowanie wysokiej higieny podczas snu, polecamy materace lateksowe.

Pojemna szafa

Sypialnia to doskonałe miejsce dla dużej, pojemnej szafy z lustrem. Dobrze zorganizowany, pojemny, wyposażony w drążek, półki, szuflady i przegrody mebel pomieści ubrania i bieliznę, ręczniki, deskę do prasowania i inne przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.

Toaletka i inne elementy

Modnym elementem wyposażenia kobiecej sypialni jest toaletka. Mebel z lustrem zestawiony z wygodnym siedziskiem umili przygotowania do wielkich i codziennych wyjść. Ponadto, przy łóżku zrób miejsce dla szafek nocnych. Nie zapomnij o nastrojowym oświetleniu w neutralnej barwie i dodatkach, które podkreślą charakter wnętrza.

 

Comments are closed.

Pin It