Początek jesieni jest czasem, kiedy ciepłe dni wieńczone są chłodniejszymi wieczorami i nocami. Warto w tym czasie zadbać o to, aby codzienne posiłki rozgrzewały, dostarczały cennych składników odżywczych. Jak wykorzystać koniec lata w kuchni? Jakie dania podawać, by cieszyć się wyjątkowymi smakami i aromatami?

Smaczne i zdrowe posiłki to podstawa

Nasze dobre samopoczucie i zdrowie w dużej mierze wynikają z tego, co codziennie jemy. Dieta powinna być bogata w witaminy, składniki odżywcze, odpowiednią ilość węglowodanów. Wszystkie te elementy wpływają zarówno na budowanie mięśni, ale też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, kostnego. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców – zawierają one cenny błonnik, który pozwala na regulowanie metabolizmu. Niezwykle istotne jest także picie przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie. Może być to przede wszystkim woda niegazowana, ale również herbaty ziołowe czy owocowe, niesłodzone soki. Zdecydowanie unikajmy nadmiernego spożywania czarnej, mocnej herbaty, kawy czy alkoholi.

Wykorzystaj to, co daje natura!

Jakie dania serwować jesienią, aby zapewnić sobie energię i cieszyć się wyjątkowymi smakami? Doskonałym pomysłem okaże się warzywne leczo z pieczonej papryki – zdrowe i kolorowe danie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim domownikom i pozwoli cieszyć się końcem lata. Leczo to danie niezwykle wygodne – zasadniczo wystarczy jeden garnek, by je przygotować. Kolejne składniki dodawane są po sobie w odpowiedniej kolejności. W okresie jesieni warto również wykorzystać sezon na dynie – dynia posłuży przede wszystkim do wykonania smacznego i pożywnego kremu (udekorowanego np. pestkami słonecznika), ale też curry czy potrawki mięsnej. Aby dynia uzyskała wyjątkowy aromat, warto przed jej wrzuceniem do garnka opiec ją w piekarniku.

 

 

Comments are closed.

Pin It