Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważna kwestia – warto pamiętać, że w Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie OC. Posiadacze pojazdów mogą zdecydować się również na dodatkowe ubezpieczenie, które ochroni ich mienie. Jak wygląda kwestia kupna ubezpieczenia? Ile kosztuje polisa?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu

Aby móc legalnie poruszać się pojazdami mechanicznymi po polskich drogach, konieczne jest ubezpieczenie samochodu w formie OC. Polisa odpowiedzialności cywilnej to polisa, którą wykupić musza wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, ciągników. Ubezpieczenie samochodu tego typu chroni interesy innych użytkowników drogi – w razie kolizji to z polisy sprawcy ściągane są pieniądze na opłacenie szkód. Wysokość polisy rocznej nie jest stała – cena wynika z wielu czynników, takich jak wiek, marka i pojemność silnika samochodu, ale też wiek kierowcy i posiadane przez niego zniżki. Wysokość polisy zależy też od miejsca rejestracji samochodu. W przypadku braku ważnej polisy właściciel samochodu narażony jest na wysokie kary finansowe.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu w formie AC lub Assistance

Na polskim rynku bez trudu zakupić można dodatkowe ubezpieczenie samochodu w formie polisy AC lub Assistance. AC wykorzystywana jest przede wszystkim przez posiadaczy nowych lub kilkuletnich samochodów. AC pozwala na likwidowanie szkód na objętym polisą samochodzie. Warto wiedzieć, że zakres AC ustala klient – im wyższy poziom ochrony, tym wyższa składka polisy. AC chroni samochód zarówno w wypadku kolizji, ale też uszkodzenia w trakcie postoju, np. na parkingu. Assistance to ubezpieczenie samochodu przydatne w trakcie drogi. Assistance pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej, wypożyczenie samochodu zastępczego, jak również nocleg, jeśli naprawa samochodu się przedłuży.

Comments are closed.

Pin It https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/