Święta Bożego Narodzenia i Wielkiej nocy to wyjątkowy czas dla wszystkich. Chcemy w tych dniach, aby nasz dom wyglądał wyjątkowo i odświętnie. Coraz częściej szukając świątecznych dekoracji sięgamy po rzeczy zrobione ręcznie. Takie jak samodzielnie wykonane dekoracje lub serwety i bieżniki na stółwykonane na szydełku. Jeżeli nie mamy zdolności manualnych lub nie czujemy się na siłach, możemy takie ozdoby kupić w specjalnych sklepach. Jeżeli jednak mamy w sobie odrobinę chęci i dysponujemy wolnym czasem i cierpliwością możemy się nauczyć jak zrobić samemu bieżnik na szydełku.

Jak wykonać bieżnik na szydełku?

Nie mając wcześniej doświadczenia w robieniu na szydełku możemy czuć się trochę przytłoczeni ilością informacji, które należy przyswoić w pierwszej fazie nauki. Nie jest to jednak tak straszne jak się wydaje i na początek polecam odłożenie skomplikowanych schematów i uczenie się podstawowych elementów z filmów dostępnych ogólnie w sieci. Na pierwsze lekcje polecam duże szydełko i grubą włóczkę, ułatwi to sposób naukę pierwszych ruchów i pozwoli łatwiej śledzić ułożenie nitki. Ważną rzeczą o której nie wolno zapominać jest wytrwałość i cierpliwość. Jak z każdą nauką trzeba pamiętać że wymaga ona czasu i powtórzeń. Niech pierwsze błędy nie zniechęcą Was, ponieważ po chwili treningu osiągniecie płynność i szybkość ruchów. 

Prosty bieżnik na szydełku

Bieżnik szydełkowy, może mieć różny kształt i różną wielkość. Wybierając konkretny wzór, najczęściej mamy podany rozmiar konkretnej serwety, oczywiście przy korzystaniu z odpowiedniej grubości nici i odpowiedniej wielkości szydełka. Warto pamiętać, że im większe szydełko i grubsze nici tym większy i grubszy bieżnik otrzymamy. Dobierając bieżnik do naszego stołu lub stolika kawowego pamiętajcie odpowiednio dobrać wzór i jego wielkość. Po zakończonej pracy nie zapomnijcie o wykrochmaleniu i naciągnięciu waszej szydełkowej robótki. Przydadzą się do tego szpilki w dużej ilości i na przykład kawałek styropianu, do którego przymocujemy rozciągniętą robótkę. Dzięki tej czynności zachowa ona kształt i nie będzie się tak łatwo brudzić. Pamiętajcie, że czynność tą należy powtarzać po każdym wypraniu naszego bieżnika. 

Comments are closed.

Pin It