Kupowanie malutkich ubranek dziecięcych, to jedna z rzeczy, które młodym mamom sprawiają ogromną przyjemność. Zakupy, szperanie i szukanie okazji w sklepach z odzieżą dziecięcą, second-handach lub na pchlim targu to okazja do upolowania naprawdę ciekawych i często bardzo uroczych rzeczy.

Znajdź odpowiedni rozmiar

Ponieważ odzież dziecięca i dla niemowląt nie należy do najtańszych, można na nią wydać fortunę. Jest tak wiele pułapek, w które można wpaść, Szczególnie młode i niedoświadczone mamy lepiej kupić na zapas, tak aby potem niczego nie zabrakło. Często robią zakupy bez opamiętania i bez planu.

Zwłaszcza jeśli chodzi o wybór garderoby dla pierwszego dziecka, często nie ma się pewności, jaki rozmiar na początek będzie najlepszy.Najmniejsze egzemplarze mają rozmiary od 52 do 56. 50 to często bardzo maleńkie ubranka, a 56 wydają się ogromne. Wszystko zależy od producenta.

Marki francuskie mają często zaniżone rozmiary w stosunku do produktów polskich, a marki niemieckie i skandynawskie zawyżone.Niektórzy rodzice, w ogóle nie kupują takich małych ubrań. Zaczynają od rozmiaru 62, ale to nie jest najlepszy pomysł. Dla niektórych niemowląt, szczególnie tych mniejszych, odzież dziecięca w rozmiarze 62 jest zdecydowania z duża.

Odzież dziecięca – co się może przydać?

Czym w takim razie wypełnić szafę maluszka? Przede wszystkim, dość kłopotliwe na początku, są ubranka, które muszą przejść przez głowę podczas ubierania. Małe główki są przez pewien czas bardzo chwiejne. Wtedy najbardziej praktyczne są owijane body lub śpiochy zapinane na zatrzaski.

To, czy kupować ubranka bez stóp, jest kwestią gustu. Niektóre mamy preferują modele bez stóp i skarpetki, dla innych bardziej wygodne są takie ze stopą, szczególnie dla noworodków. Skarpetki są bardziej poręczne, zwłaszcza wiosną i latem.

Zimą dobrze zaopatrzyć się w delikatne wełniane lub inne topy, które można zapiąć z boku. Nawet przy niemowlętach urodzonych w lecie długie rękawy i zakryte nóżki są na początku koniecznością, noworodki potrzebują ciepła – krótkie rękawki i odkryte nóżki muszą trochę poczekać.Przyda się również kilka par wełnianych skarpetek, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Podobnie jak wiązanych czapek.

Odzież dziecięca – jakie materiały wybierać?

Należy zwracać szczególną uwagę na materiały. Warto wybierać naturalne włókna. Wełna najlepiej ogrzewa, bawełna jest przyjemna dla delikatnego ciała. Niektóre mamy wybierają jedwab, który jest dosyć trudny do prania, co może być dość irytujące przy większych zabrudzeniach.

Lepiej kupić mniej, ale wybierać rzeczy dobrej jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Odziez-dziecieca-153.html.

Comments are closed.

Pin It