Często zastanawiamy się, co jest lepsze: komputer czy laptop? Właściwie nie ma na to pytanie odpowiedzi. Bowiem każde z tych urządzeń ma swoje zastosowania i będzie idealne przy innym sposobie użytkowania. Musimy więc zastanowić się, czego wymagamy od sprzętu. Wówczas warto poznać zalety i wady komputerów i laptopów. Jeśli chcesz się o nich dowiedzieć, zapoznaj się z tekstem. Dowiesz się też, na co zwracają uwagę kupujący, wybierając laptopy w Warszawie.

Jakie zalety mają laptopy? Laptopy Warszawa

Laptopy jako bardzo mobilne w porównaniu do komputera urządzenia, posiadają wiele zalet, tak samo jak komputery. Skupmy się jednak na tych, które różnią owe od komputera.

1. Zajmują mało miejsca

Jak już wspomnieliśmy, laptopy są mobilne, zatem ich rozmiary i waga są na tyle niewielkie, że naprawdę nie zajmą wiele miejsca na naszym biurku. Inaczej niż solidne i trudne do przesunięcia czy transportowania, komputery. Jeśli zatem wiemy, iż na wakacjach nie obejdziemy się bez ukochanego serialu, który oglądamy na urządzeniu mobilnym lub musimy wziąć sprzęt do szkoły, zdecydowanie powinniśmy wybrać laptopa. Natomiast jeżeli nie zamierzymy nigdzie zabierać naszego urządzenia, wybierzmy komputer stacjonarny.

2. Laptopy Warszawa – cicho pracują

W odróżnieniu od raczej hałaśliwych komputerów laptopy pracują na ogół cicho. Nie przeszkadzają nam więc podczas wykonywania jakichś czynności czy obowiązków i pozwalają nam się skupić. Oczywiście, jeśli chcemy zupełnie cichego laptopa, powinniśmy zakupić dodatkowo system chłodzący. Przegrzany laptop, czyli taki, który jest długo używany, zaczyna hałasować, ponieważ wentylacja zwiększa obroty. Aby temu zapobiec, pomyślmy o wspomnianym systemie. Niektóre nowoczesne modele laptopów mają je wbudowane.

3. Są lżejsze od komputera

To również bardzo ważna cecha. Przykładowo, jeśli wyjeżdżamy w podróże służbowe, podczas których potrzebujemy naszego sprzętu do komunikowania się z klientem tudzież do wypełniania dokumentu, musimy mieć ze sobą laptop. Komputera nie zabierzemy w taką podróż, zresztą nie mielibyśmy możliwości z niego skorzystać.

Zalety komputerów

Choć są one ciężkie i masywne, posiadają tyle samo zalet, co laptopy. Jakich? Sprawdźmy.

1. Wytrzymałość, łatwość naprawy

Laptopy są mniejsze, a więc ich naprawa droższa. Warto też wspomnieć, iż laptopy są mało wytrzymałe, często się psują. Inaczej jest z długowiecznymi komputerami. Potrafią niewzruszenie trwać przez całe lata funkcjonowania. Ponadto są mniej podatne na uszkodzenia czy upadek.

2. Moc procesora

Za zdecydowanie niższą cenę zakupimy wspaniały komputer z mocnym procesorem i ogromną wydajnością. Jeśli chcielibyśmy tak samo dobrego laptopa, musielibyśmy wydać fortunę. Oczywiście zwykły laptop wystarczy do wielu zadań, lecz jeśli pragniemy niedoścignionego sprzętu do biura, komputer będzie niekwestionowanym zwycięzcą.

Jak widzimy, zarówno laptopy, jak i komputery mają swoje zalety. Jednych ujmuje zgrabny kształt laptopa i jego wysoka mobilność, inni doceniają moc i solidność komputera stacjonarnego. Niemniej każdy z nich jest wart zakupu i posiada mnóstwo wielbicieli.

Jeśli pracujemy jako biznesmeni i często wyjeżdżamy na służbowe podróże, potrzebujemy laptopa, którego lekkość i kompaktowość sprawia, iż możemy go schować do torby, jako bagaż podręczny w samolocie. Z kolei, jeśli jesteśmy informatykami lub programistami, lepiej zakupić poczciwy komputer stacjonarny, który choć nieszczególnie lekki i mały, będzie nieocenioną pomocą w pracy. Jeżeli nie wiemy, gdzie moglibyśmy kupić nasze urządzenie, powinniśmy wpierw sprawdzić w internecie. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości + usługę, np. laptopy Warszawa. Wówczas bazując na opiniach zadowolonych klientów, wybierzmy dany model i zobaczmy, w którym sklepie jest dostępny i można go od razu zakupić. Równie dobrze możemy zamówić laptopa w sklepie online. To samo dotyczy komputera. Zanim jednak wybierzemy, poznajmy wszystkie zalety danego modelu i porównajmy ceny w różnych sklepach.

Comments are closed.

Pin It