Sezon zimowych szaleństw na nartach zbliża się wielkimi krokami. Warto pamiętać, by dobrze się do niego przygotować. Jaki wybrać buty narciarskie, by jazda na nartach była przyjemna i jednocześnie bezpieczna?

Buty mają płeć

Wybór odpowiednich butów narciarskich jest bardzo ważny. To dzięki nim można komfortowo czuć się na stoku. Dobrze dobrane buty mają również wpływ na bezpieczeństwo.

Jednym z podstawowych błędów początkujących narciarzy jest wybieranie butów, które są zbyt luźne. Buty, które są za luźne utrudniają wykonywanie manewrów, a to najprostsza droga do kontuzji.

Wybierając buty narciarskie trzeba również pamiętać, że jest duża różnica między butami damskimi a męskimi. Buty narciarskie damskie są węższe oraz mniejsze. Warto również wiedzieć, że są lżejsze niż buty męskie.

Kolejną różnicą jest ich wysokość. Buty narciarskie damskie są niższe od męskich. Wynika to z mniejszej odległości między stopą a kolanem u kobiet. Warto również wiedzieć, że panie, które planują jazdę freestyle’ową, czyli bardziej dynamiczną i pełną skrętów, powinny zdecydować się na buty, które są niższe.

Wiele pań ceni sobie również szeroką kolorystykę, którą producenci proponują w przypadku butów narciarskich damskich.

Jak dbać o buty narciarskie?

Zakup dobrych butów narciarskich damskich to wydatek kilkuset złotych. Warto zadbać, by służyły nam długo.

Najbardziej zagorzali zwolennicy jazdy na nartach potrafią wiele godzin dziennie spędzić na stoku. Buty po takim dniu są mokre. Bardzo ważne jest, by każdego dnia były dobrze wysuszone. W hotelach zazwyczaj znajdują się specjalne suszarki, na których można umieścić buty, by te dobrze wyschły. Nie każdy jednak lubi pomieszczenia tego typu.

Buty narciarskie damskie warto wysuszyć używając specjalnych grzałek, które wkłada się do wnętrza buta. Jest to sposób skuteczny, a co najważniejsze higieniczny.

Buty narciarskie można również postawić w pobliżu kaloryferów. Należy jednak uważać, by pod wpływem temperatury nie odkształciła się skorupa buta, gdyż będzie on niezdatny do użytku.

Bardzo ważne jest, by buty suszyć po każdym wyjściu na stok. Pozostawienie ich w samochodzie czy nieogrzewanym, wilgotnym pomieszczeniu spowoduje, że szybko się zniszczą, a zapach, który będzie się z nich wydobywał nie będzie estetyczny.

Buty narciarskie damskie to ważny element wyposażenia każdego narciarza. Zapewnia komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Trzeba o tym pamiętać szukają idealnych butów, jak i już w trakcie użytkowania. Tylko buty pielęgnowane w odpowiedni sposób będą nadawały się do jazdy przez kilka lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty narciarskie.

Comments are closed.

Pin It