Ubezpieczenie samochodu polisą AC daje znacznie więcej komfortu właścicielom pojazdów mechanicznych – mówią pracownicy firm ubezpieczeniowych. AC pozwala na likwidację szkody powstałej w wyniku kolizji, wypadku czy przypadkowego uszkodzenia. Decydując się na AC, musimy jednak podjąć decyzję, która opcja będzie dla nas lepsza: AC w wariancie serwisowym czy kosztorysowym?

Dlaczego AC w wariancie serwisowym jest tak chętnie wybierane?

AC czyli autocasco, to nieobowiązkowa polisa, na którą decyduje się coraz większa ilość posiadaczy pojazdów. AC pozwala na lepszą ochronę własnego samochodu w przypadku kradzieży, uszkodzenia czy szkody. Warto pamiętać, że polisa AC daje możliwość dopasowania zakresu ochrony do własnych potrzeb. Im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka polisy. Szkody w polisie AC likwidowane są na dwa sposoby: AC w wariancie serwisowym oraz kosztorysowym. W przypadku AC w wariancie serwisowym klient nie musi o nic się martwić – wszelkie formalności związane z naprawą załatwiane są pomiędzy ubezpieczycielem a warsztatem mechanicznym. Jeśli szkoda jest likwidowana w wariancie kosztorysowym, co klient decyduje o wyborze konkretnego warsztatu mechanicznego, a ubezpieczyciel wycenia szkodę i wypłaca określoną sumę pieniędzy na naprawę.

Co warto wiedzieć przed kupnem AC w wariancie serwisowym?

Decydując się na AC w wariancie serwisowym, musimy wiedzieć, że sposób likwidacji szkody wybieramy już na etapie podpisywania umowy. Warto więc dokładnie rozeznać się w opcjach i zapoznać z tym, co oferują dane pakiety. Zaletą wariantu serwisowego jest bez wątpienia fakt, że klient nie musi przejmować się finansowaniem likwidacji czy też terminami – wszystkim zajmuje się ubezpieczyciel. Zadaniem właściciela pojazdu jest wyłącznie odprowadzenie go do wskazanego przez ubezpieczyciela zakładu mechanicznego.

Comments are closed.

Pin It https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ zobacz